Opinie o Nas

Biustonosz do Karmienia i dla Kobiet w Ciąży Medela® Bravado® | Czarny

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 7612367047043
  • Producent: Medela®
  • Czas realizacji: 24h
  • szt.
  • 129,90 zł 155,90 zł

Wysokiej jakości, elastyczny biustonosz przeznaczony do karmienia oraz noszenia w okresie ciąży firmy Medela i Bravado. Posiada certyfikat Öko-Tex Standard 100 - tekstylia godne zaufania.

Dostępny we wszystkich rozmiarach: S / M / L / XL. Kolor: czarny

Oficjalny sklep Medala w Strefie Marek Allegro to my !

Biustonosz do karmienia Medela® by Bravado® Ultra Stretch - Wyjątkowy komfort karmienia i noszenia

Biustonosz powstał z myślą o zapewnieniu maksymalnej wygody kobietą w ciąży oraz karmiących piersią mamom. Biustonosz Medela® by Bravado® ma regulowane ramionka, a rozmiary L i XL są zapinane z tyłu na trzy rzędy haftek.

Wysokiej jakości elastyczny materiał sprawia, że biustonosz do karmienia doskonale dopasowuje się do zmieniającego się kształtu Twojego ciała. Jest bezszwowy i nie zawiera żadnych fiszbin, dzięki czemu zapewnia odpowiednie podtrzymanie i codzienną wygodę w okresie ciąży i karmienia. 

Opatentowane zapięcia typu „otwórz-zamknij” umożliwiają zapinanie i rozpinanie miseczek jedną ręką, dzięki czemu można to zrobić łatwo i szybko, jednocześnie mając pewność, że samoistnie się nie otworzą.

Elastyczny, rozciągliwy materiał, z którego została wykonana bielizna jest delikatny dla skóry i jedwabiście miękki w dotyku. Tkanina z której został zrobiony biustonosz posiada certyfikat Öko-Tex® Standard 100 - tekstylia godne zaufania - i została zbadana pod kątem zawartości substancji szkodliwych*.  Skład bielizny: 90% nylon, 10% elastan.

 

Dobór rozmiaru biustonosza do karmienia Ultra Stretch Medela® by Bravado®

Poniższa tabela pomoże Ci wybrać właściwy rozmiar biustonosza.

Tabela doboru rozmiaru biustonosza do karmienia Medela by Bravado Ultra Stretch

*Warto wiedzieć - co to jest Öko-Tex® Standard 100?

Znak ekologiczny - Oeko-Tex® Standard 100 przyznawany jest wyrobom włókienniczym, które nie zawierają substancji szkodliwych dla zdrowia człowieka. Oeko-Tex® Standard 100 powstał w 1992 roku. Symbole ekologiczny przyznawany jest przez członków Międzynarodowego Stowarzyszenie na Rzecz Badań i Rozwoju Ekologii Wyrobów Włókienniczych Öko-Tex (Gemeinschaft für Forschung und Prüfung auf dem Gebiet der Textilökologie). 

Jakie wymagania muszą spełniać produkty, by otrzymać certyfikat Oeko-Tex® Standard 100? Ustalono ponad 100 kryteriów badawczych, które muszą być uwzględnione, by produkt tekstylny został uznany za bezpieczny zgodnie z normami Oeko-Tex® Standard 100. 

Tekstylia takie muszą być pozbawione m. in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich. Produkty takie muszą być przebadane na każdy m etapie produkcji. Dotyczy to także wszystkich elementów, które składają się na produkt (tkanina, guziki, nić).

Etykiety ekologiczne są wydawane przez 14 Instytutów znajdujących się w Europie i Japonii. W Polsce uprawnionym do przyznawania oznaczenia ekologicznego jest Instytut Inżynierii Materiałów Włókienniczych w Łodzi, który został członkiem i jednocześnie jedynym prawnym przedstawicielem Stowarzyszenia Oeko-Tex® w Polsce. Certyfikat jest wydawany na okres 12 miesięcy, ale okres ten może zostać przedłużony na kolejny rok.

Normy Öko-Tex Standard 100 dzielą produkty na cztery klasy:

  • Wyroby dla dzieci do 3 lat
  • Wyroby mające bezpośredni kontakt ze skórą
  • Wyroby nie mające bezpośredniego kontaktu ze skórą
  • Artykuły wyposażenia wnętrz

Na koszt uzyskania certyfikatu składają się: koszt licencji (opłata stała, płatna każdorazowo), koszt przeprowadzenia procesu certyfikacji, koszt badań, koszt audytu (opłata stała, raz na 3 lata). Koszty są ustalane na podstawie analizy próbek wyrobu i wniosku wraz z załącznikami. Koszty badań zależą w dużym stopniu od tego, w jakim zakresie dostępne są informacje o produktach mających podlegać badaniom i certyfikacji.

Żródło: www.ekologia.pl

Producent: Medela